Rozvoz Jídel Kralupy

Rozvoz Jídel Kralupy ostatně nevynalezli Italové, první ji pekli už Peršané a říkali jí pita, chlebová placka. Je o tom zmínka ve Vergiliově Aeneidě. O sto let později popisuje Apicius přípravu chlebové placky potřené olejem a sýrem a zapečené v peci.

Na to, jak dobré Rozvoz Jídel Kralupy zde můžete ochutnat, sem po hříchu nechodí zrovna davy lidí. Je to určitě škoda a lze jen spekulovat, zda je to kvůli poloze nebo proto, že lidé o tomto místním podniku nevědí. Hlavně v sezóně, kdy se dá sedět venku, zde kromě hlavního večerního času snad vždy naleznete místo.

Jak dobrou Rozvoz Jídel Kralupy vám přivezou, když si ji objednáte až domů? Sedmička otestovalasedm podniků ve Frýdku-Místku. Redaktoři si objednali a čekali, co dostanou. A pizzerie ve městě dopadly dobře. Pizzy poslíčci doručili rychle a většina z nich měla ucházející chuť

Slavnostní premiéru měla Rozvoz Jídel Kralupy v roce 1899, kdy ji známý pekař z pizzerie v Neapoli připravil pro slavnost na letním královském sídle Capodimonte pro mladou královnu Margaretu Savojskou. Samotná Rozvoz Jídel Kralupy byla upravena v barvách italské národní trikolóry, byla obložena červenými rajčaty a smetanově bílým sýrem mozzarella a doplněna svěže zelenými lístky bazalky. Královna a její hosté byli nadšeni lahodnou chutí i barvami Rozvoz Jídel Kralupy! Na počest královny byla později pojmenována pizza Margarita.

V čem tkví její úspěch? Odpověď můžeme dešifrovat v několika aspektech. Nejpádnějším argumentem je asi fakt, že italská kuchyně zažívá v současné době boom, protože je pestrá, chutná a jednoduchá na rozdíl třeba od kuchyně francouzské. A tak se i Rozvoz Jídel Kralupy dostala na výsluní. Je to dobré jídlo, které se dá obměňovat dle chuťových požadavků a zvyků jejích konzumentů, je relativně nenáročná na přípravu, její příprava netrvá příliš dlouho, z hlediska hygieny její výroby neexistují nějaká zvláštní opatření, jako třeba při výrobě studené kuchyně apod.